NASZE DNA

POKOLENIA DOSKONAŁYCH GENÓW


 

Zorganizowana hodowla świń istnieje w Danii od lat 90. XIX wieku. Dzisiaj DanBred prowadzi nowoczesny, unikalny i wysoce skuteczny system hodowli, który zapewnia, że najlepsze zwierzęta hodowlane są zawsze dostępne dla producentów trzody chlewnej.

Najlepsze zwierzęta hodowlane są wybierane z pokolenia na pokolenie w celu dalszej hodowli. Wyboru dokonuje się na podstawie wyników produkcji, płodności i cech uboju wykazywanych w całej populacji świń rasy DanBred. Naszym celem jest upewnienie się, że wszystkie zwierzęta hodowlane DanBred spełniają wymagania określone przez profesjonalnych producentów świń na całym świecie w danym momencie.

Nasz program hodowlany zapewnia produktywność znacznie wyższą niż u konkurencji. Zwierzęta hodowlane DanBred charakteryzują się wysoką płodnością, dużymi żywotnymi miotami, znakomitą konwersją paszy, i wysoką mięsnością. Każdego dnia nasz dział rozwoju zawodowego w Duńskiej Radzie ds. Rolnictwa i Żywności, Produkcja Świni, pracuje nad optymalizacją hodowli, aby DanBred wyprzedzał konkurencję.

 
 

W DanBred stawiamy na zdrowie i wysoką jakość genetyczną. Nasza praca hodowlana koncentruje się na trzech rasach: DanBred Landrace (LL), DanBred Yorkshire (YY) i DanBred Duroc (DD). Te trzy rasy stanowią podstawę programu krzyżowania DanBred.

DanBred Landrace (LL) i DanBred Yorkshire (YY) są najlepszymi liniami żeńskimi w programie krzyżowania. Rasy łączą wysoką płodność, dobre zdolności do matkowania i wysoką długowieczność, aby stworzyć idealny DanBred Hybrid (LY lub YL), który jest pierwszą skrzyżowaniem DanBred Landrace i DanBred Yorkshire. Hybryda jest idealna jako podstawa do produkcji tuczników. Duńska rasa krajowa (Danish Landrace) służy nam jako rasa początkowa w systemie krzyżowania świń ras DanBred. Duńska rasa krajowa świń jest powszechnie znana z wysokiej jakości tuszy. Natomiast rasa DanBred to połączenie najlepszych cech każdej z krzyżowanych gatunków świń.

W naszym programie krzyżowania używamy DanBred Duroc (DD)jako linii hodowlanej do produkcji tuczników. DanBred Duroc charakteryzuje się optymalnym wzrostem, skuteczną konwersją paszy i zapewnia najwyższą jakość mięsa. Krzyżowanie knura DanBred Duroc z lochą hybrydową DanBred ma pozytywny wpływ na ekonomikę produkcji.

 
 

DANBRED LANDRACE (LL)

DanBred Landrace jest jedną z ras żeńskich wykorzystywanych w duńskim programie krzyżowania do produkcji loch / loszek YL. Landrace ma wyjątkową jakość tuszy. Ze względu na ich wysoką płodność lochy Landrace są często wykorzystywane jako matki dla macior YL, które są najlepszymi lochami hybrydowymi do produkcji tuczników. DanBred Landrace to silna świnia o solidnych nogach. Jest znany z wysokiej jakości mięsa.

 
 

DANBRED YORKSHIRE (YY)

Podobnie jak DanBred Landrace, DanBred Yorkshire jest również używany jako rasa żeńska w systemie krzyżowania. Jest to najlepsza rasa pod względem dziennego przyrostu, konwersji paszy, zawartości procentowej mięsa w tuszy i jakości mięsa. Dlatego rasa ta jest używana (w mniejszym stopniu) jako terminalny ojciec dla tuczników. DanBred Yorkshire cechuje się również wysoką płodnością i genialnymi zdolnościami macierzyńskimi.

 
 

DANBRED DUROC (DD)

W Danii istnieje długa tradycja wykorzystywania knurów Duroc jako reproduktora terminalnego, a macior LY / YL jako matek tuczników. Świnia Duroc to połączenie wysokiego dziennego przyrostu, łatwej aklimatyzacji oraz doskonałej jakości mięsa. Świnia Duroc posiada średnią masę i jest odpowiednio umięśniona.

Krzyżowanie tych trzech ras umożliwia producentom świń czerpanie korzyści z wigoru hybrydowego, co zapewnia optymalny dzienny przyrost, wysoki procent mięsa w tuszy oraz mięso doskonałej jakości. Na przykład dzienny przyrost tuczników DanBred Duroc jest o około 100 gramów większy niż tuczników uzyskanych z knurów Pietrain. Świnia Duroc to doskonały i opłacalny wybór dla każdego hodowcy.

 
 

DANBRED HYBRID (LY/YL)

DanBred Hybrid to pierwsze pokolenie z krzyżowania DanBred Landrace i DanBred Yorkshire. DanBred Hybrid to optymalna kombinacja ras w stadzie loch. DanBred Hybrid zapewnia wysoką wydajność w stadzie, łącząc wysoką płodność i wyjątkowe zdolności macierzyńskie DanBred Landrace z siłą i doskonałą jakością mięsa DanBred Yorkshire. Siła DanBred Hybrid w pozycji nóg i tułowia zapewnia długą żywotność, co zmniejsza koszty produkcji twojego stada

Zdolności matek loch hybrydowych DanBred i potencjał wysokiej produkcji mleka w połączeniu z unikalnym potencjałem wzrostu rasy DanBred Duroc i wysoką konwersją paszy dają duże żywe mioty. Jest to korzystne dla profesjonalnych producentów świń na całym świecie. DanBred Hybrid zapewnia produktywność i rentowność stada. Przejście na DanBred zapewnia najwyższą pewność optymalnej wydajności genetycznej w całym stadzie. Wybierz DanBred Hybrid, jeśli chcesz, aby twoje stado należało do najlepszych - i zapewnij jego przyszłość.

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z DANBRED POLSKA


Pomożemy Ci przejść do genetyki DanBred, usług produkcyjnych, transportu i innych. Zaplanuj dla nas czas, a my zadzwonimy, kiedy będzie Ci to odpowiadać.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ TERAZ